Merve Yıldırım Kimdir

Processed with VSCOcam with f2 preset9 Eylül 1990 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen, İzmir’e aşık bir insandır Merve. Doğduğu gün Konak meydanından geçen alayı seyreder hastanenin penceresinden. Öyle güzel bir güne gözlerini açar işte.

Sonra 7 sene geçer gider ömründen, okula başlar. Yıllar geçer liseli bir kız olur Merve. Lise dönüm noktasıdır onun için. En değerlilerini kazanmıştır orada. Beraber güldüğü beraber ağladığı o güzel insanları. Gelecek planını yapmıştır. Gazetecilik okumak istemiştir mesela, planları aksamadan geçmiştir günler.

Yıl olmuştur 2008. Üniversite sınavı, yerleştirmeler derken buluvermiştir kendini Ege Üniversitesi’nde, stressiz kaygısız. Gazetecilik bölümü serüveni başlamıştır bu şekilde. Üniversite hayatı yavaş yavaş ilerlerken geleceğe dair planları da belirginleşmiştir artık. İletişim ve ve ve en önemlisi sosyal medyanın harmanlandığı bir alanda kariyer yapmak en büyük hedefidir Merve’nin, iyi bir iletişimci olmak ister hep. Bu düşünceyle günlerine devam ederken bir zaman gelir kepini atıverir Merve, günlerden 4 Temmuz 2013′tür.

Aktif bir insandır Merve. Yeni insanlar tanımayı, yeni ortamlar görmeyi sever. Üniversite günleri devam ederken kendini üniversitesinde aktif bir rol alan Genç Girişimciler Topluluğu‘nun içinde buluverir. 29 Mayıs 2013′te mezuniyeti sebebiyle Yönetim Kurulu Başkanı göreviyle devam eden topluluk macerasına son verir.

Bir dönem de Deklaton adlı mobil uygulama sitesinde mobil uygulamalara dair yazmıştır Merve.

İş hayatına AdresGezgini’nde İçerik Editörü olarak başlamıştır. Sosyal medya alanında ilerlemek istediği kariyerine dair ilk profesyonel adımı atmış, Ekim 2013-Haziran 2014 arasındaki zaman dilimini AdresGezgini’nde geçirmiştir.

Mart 2015′ten beri Ranini.tv yazarıdır. O tatlı aileye Beş Kardeş yorumlayarak katılmıştır, o yüzden Beş Kardeş’in gönlünde yeri ayrıdır.

Sinemaya aşık bir insanın sinema konusunda kayıtsız kalması da mümkün değildir elbet. Film izler, film okur, film yazar.

Ve elbette ki televizyon, vazgeçilmezi, ‘yerli-yabancı’ günlerinin yoldaşı.

Ömrünün 22. senesinde de böyle bir web sitesinde paylaşmaya başlar duygularını, düşüncelerini, hislerini.

Sinemaya, televizyona, bazı bazı reklama, sosyal medyaya dair..

Ve en önemlisi ise geleceğe dair..

31 thoughts on Merve Yıldırım Kimdir

 1. Çok teşekkür ederim Savaş :)

 2. çok beğendim çok güzel..zaten senden kötü bişey beklenemezki..:) tebrik ederim.. başarılarının devamını diliyorum ve merakla bekliyorum..:)

 3. Canım benimm =)) Çok teşekkür ederim.. Güzel şeyler yapmaya çalışıyorum, güzelliklerle gelirim inşallah :) Merakla takip et bakalım beni..

 4. ablamın web sitesi varmış olaylar olaylar

 5. Ablan da web sitelendi artık.. olaylar olaylarrr =)

 6. Tatlım hayırlı olsun, buradan tebrik etmek için biraz geç de olsa kusura bakma :) Kendini çok da güzel anlatmışsın seni yeni tanıyanlara :) Her zaman yanında olacak ve seni hep sevecek arkadaşın :)

 7. “Her zaman yanında olacak ve seni hep sevecek arkadaşın” diye bitirmeseydin sözlerini kusura bakardım valla =)
  Neyse buradan tebrik etmen için geç kalmış olsan da web site maceramda her zaman yanımda olduğunu biliyorum, buradan tebrik etmen de işin hoş bir tarafı sadece.
  İlerleyen zamanlarda daha da tanıtacağım tatlım bakalım ne kadar tanımak isterler ;)
  Seni de konuk yazar kategorisinde tanıtmak istediğimi de hatırlatmak isterim bu arada =)

 8. Tabiki tatlım her zaman yanında olacağım nasılsa sitene de konuk olurum :)

 9. Mervemmm biliyorumm çok çok çok geç kaldım ama benide mazur gör hayatım.Çünkü çoook yoğunum :( Öncelikle burdan da hayırlı olsun diyorum sana :) Kendin gibim renkli,neşeli ve muhteşem bir sayfa olmuş :)) Kendini eksiksiz tanıtmışsın hayatm :) Her ne kadar yanı başında olamasamda-mesafelerden dolayı-bil ki her zaman yanındayım. Rabbim herşeyin güzelini,gönlüne göre olanı versin İnşallah.
  Seni çook çook seviyorum. :-)

 10. Özgem hep ol yanımda sen konuk da yaparım baştacı da :)

 11. Gamzem bitanem, sizlerin varlığıyla kendimi tamamlıyorum ben biliyorsun. Renk, desen vs. beni anlatan şeyler farkındayım ;) Sitem de kendim gibi olsun istedim napayım =) Kalplerimiz bir olduktan sonra mesafeler fark etmez tatlım biliyorsun, seni seviyorum :)

 12. Hayırlı olsun başarılar merve en yüksekte görürüz inşallah seni.

 13. Güzel dileklerin için teşekkür ederim Osman, inşallah diyorum :)

 14. sitenin yeni farkettim gerçekten güzel olmuş çalışmalarını takip ediyorum :D

  • Teşekkür ederim Ulaşcım :) Büyüdük artık, ilk senemizi doldurduk..

 15. Selam Merve, benim sitemde yazarkafe’de günün sitesi olmuştu.. Ama senin gibi fotoğrafını çekip yayınlamamıştım.. şimdi senin siteni incelerken keşke bende çekseymişim tüh dedim…

  Blogunda başarılar ve izmir’e selamlar…
  farklı eğlence ve mekan konusunda da benim blogumu ziyaret etmeni öneririm..
  kolay gelsin
  :)

  • :) Bir dahaki sefere çekersiniz artık. Teşekkür ederim, ilk fırsatta inceleyeceğim. Size de başarılar :)

 16. emeğine sağlık !

  • Çok teşekkürler Mustafa :)

  • Teşekkürler..

 17. Hem sıkı bir leyla ile mecnun takipçisisin hemde izmirlisin takip listeme hoşgeldin :)

  • Hoşbulduk diyelim :)

 18. merhaba programınızı yeni gördüm ve izleyeceğim bu arada blogunuz çok güzel

  • Teşekkürler fakat Fox TV’de program yapan Merve Yıldırım değilim.

 19. Fox Tv. de Benden Söylemesi Programını yapan Merve YILDIRIM mı?

  • Hayır aynı kişi değiliz.

 20. Merve Abla başarılar diliyorum inşallah seni yükseklerde görürüz

  • Teşekkürler. :)

 21. Aaa! Blog açmışsın kendine.. Valla ne diyetim çok ta sade olmuş.. Teşekkürler blog için. Yolun açık olsun Merve Abla. :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


− 4 = bir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>